Άλλαξαν οι κανονισμοί στην Τούμπα! Ένα… μέτρο οφσάιντ δεν σφυρίζεται

Σε κάποια γήπεδα και για κάποιες ομάδες υπάρχουν άλλοι κανονισμοί. Προφανώς… Στην Τούμπα οι κανονισμοί άλλαξαν.

Με γκολ οφσάιντ (ένα μέτρο) ο Αθανασιάδης κατάφερε να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού στο 57′ και να ανοίξει το σκορ στην Τούμπα. Όλα ήταν πιο εύκολα μετά και οι γηπεδούχοι νίκησαν με 2-0 (στο 60′ σκόραρε ο Σαλπιγγίδης) σε παιχνίδι για τα προημιτελικά του κυέλλου.

Προφανώς, επίσης, το ένα μέτρο οφσάιντ δεν σφυρίζεται σε βάρος της συγκεκριμένης ομάδας, η οποία κατ’ άλλα δηλώνει μόνιμα αδικημένη.

“Λεπτομέρεια” 1: όλα τα σάιτ, ακόμη και εκείνα που καλύπτουν τα θέματα του ΠΑΟΚ μιλούν για ένα μέτρο οφσάιντ, μόνο που το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.

“Λεπτομέρεια” 2: Το οφσάιντ δεν είδε ογνωστός και μη εξαιρετέος βοηθός από την Αθήνα… Ακρίβος.