«Άλωσαν» την Καλλιθέα οι γυναίκες!

Σημαντικό «διπλό» για τις γυναίκες του Άρη ELGEK στην Καλλιθέα, όπου νίκησαν στην παράταση τον τοπικό Ίκαρο με 67-71!

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό καθ΄ όλη τη διάρκειά του, με την Εύα Κατωπόδη να είναι αυτή που με μία εύστοχη βολή ισοφάρισε σε 60-60, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ της κανονικής περιόδου. Νωρίτερα, μάλιστα, οι «κίτρινες» είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς, όμως, το τρίποντο της Χατζάκου ήταν άστοχο.

Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης, με τις Θεσσαλονικιές να παίρνουν διαφορά από την αρχή και να επικρατούν τελικά δίκαια του Ικάρου.

Δεκάλεπτα: 20-18, 36-35, 52-48, 60-60 (κ.α.), 67-71

Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου

Ίκαρος Καλλ. (Λειβάδης): Καλογήρου 6(1), Σαλιάι 6(2), Αθανασίου 7(1), Κολάτου, Μίλκοβα 29(1), Γιαννακοπούλου 7(1), Κυριακοπούλου 12(1).

Άρης ELGEK (Μασλαρινός): Κυλαζίδου, Σύρρα 9, Χατζάκου 11(1), Όλιβερ 20(14ρ.), Κατωπόδη 3, Πολύχρου 9(3), Τράντα, Μούλη 17, Κωτούλα, Σταμπουλίδου 2.