«Άλωσε» τη Σπέτσια η Φιορεντίνα, πισωγύρισμα για Ουντινέζε (video)

Μεγάλη νίκη με σκορ 2-1 πήρε η Φιορεντίνα στην έδρα της Σπέτσια με… ήρωα τον Καμπράλ στο 90ο λεπτό και ανέβηκε στη 12η θέση της βαθμολογίας μετά από 12 αγωνιστικές. Κακό ματς μεταξύ Κρεμονέζε και Ουντίνεζε που ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ.

Με γκολ του Καμπράλ στο 90′ η Φιορεντίνα νίκησε με 2-1 εκτός έδρας τη Σπέτσια και πήρε βαθμολογική ανάσα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Μιλένκοβιτς στο 14′ (0-1). Τέσσερα λεπτά μετά οι Βιόλα άγγιξαν το δεύτερο γκολ, αλλά το σου του Γιόβιτς βρήκε το δοκάρι. Η Σπέτσια αντέδρασε, στο 23′, ο Τερατσάνο έκανε μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Ενζολά, αλλά στο 35′, ο Ενζόλα πέτυχε το 1-1. Στην επανάληψη, η Φιορεντίνα ήταν καλύτερη, αλλά δεν έβρισκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 82′, μέσω VAR, η Σπέτσια έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νικολάου για μαρκάρισμα στον Καμπράλ. Ο τελευταίος λύτρωσε τους Βιόλα στο 90′, κάνοντας το 2-1.