Άνοιξε λογαριασμό με ΛΑΣΚ ο Κουλούρης – Τρείς ασίστ και δοκάρι ο Βέλλιος με Τσβόλε (video)

Το παρθενικό του γκολ στην έκτη του συμμετοχή με την ΛΑΣΚ πανηγύρισε ο Ευθύμης Κουλούρης. Ο 26χρονος επιθετικός, που έπαιξε ως αλλαγή όπως και στα προηγούμενα πέντε παιχνίδια, διαμόρφωσε στο 85′ το τελικό 4-1 απέναντι στην Άλταχ με κοντινό πλασέ.

Η ΛΑΣΚ είναι πρωτοπόρος μετά από έξι αγωνιστικές έχοντας 16 βαθμούς, έναν περισσότερο από την Ρεντ Μπουλ Ζάλτσμπουργκ.

Δείτε το γκολ του Κουλούρη:

Ο Απόστολος Βέλλιος έκανε το δικό του πάρτι για την Τσβόλε απέναντι στη δεύτερη ομάδα της Αϊντχόφεν, «σερβίροντας» τρία γκολ και έχοντας δοκάρι στη νίκη με σκορ 4-2.

Ο Έλληνας επιθετικός μετακινήθηκε το φετινό καλοκαίρι στην Ολλανδία έχοντας μείνει ελεύθερος από την Λαμία και στην 4η συμμετοχή του στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της χώρας ήταν ο άνθρωπος που ετοίμασε τα τρία από τα τέσσερα τέρματα της Τσβόλε απέναντι στην PSV ΙΙ.

Η νίκη ήρθε με το τελικό 4-2, με τον Απόστολο Βέλλιο να έχει κι ένα δοκάρι, ολοκληρώνοντας το 90λεπτο της αναμέτρησης.

Για φέτος, μετράει και δυο τέρματα μέχρι αυτή τη στιγμή, έχει 330 λεπτά συμμετοχής, ξεκίνησε και στα τέσσερα παιχνίδια που έχει καταγράψει, ενώ, έγινε αλλαγή μονάχα σε δυο εξ αυτών.