Άνοιξε λογαριασμό ο Μπέιλ στο MLS (video)

Βρήκε δίχτυα ο Γκάρεθ Μπέιλ στο MLS με τους Λος Άντζελες FC, στη νίκη με 2-0 επί της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι.

Ο Μπέιλ, ο οποίος μπήκε στο 65ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Κουαντού Οπόκου, σκόραρε στο 83ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος μια αντεπίθεση στην οποία συνεργάστηκε με τον Αράνγκο, κάνοντας εύστοχο σουτ, μόλις μπήκε στο περιοχή.

Ο Ουαλός διεθνής επιθετικός έκανε το ντεμπούτο του με τους Λος Άντελες την περασμένη εβδομάδα, σε μια νίκη 1-2 στο Νάσβιλ.

Το άλλο γκολ σημείωσε ο Κολονβιανός Κριστιάν Αράνγκο (56’), ο οποίος βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και έχει πετύχει επτά γκολ στις τελευταίες οκτώ αναμετρήσεις του, εννέα συνολικά.

Οι Λος Άντζελες έχουν πέντε νίκες στα τελευταία έξι παιχνίδια.

Στο ματς ξεκίνησε ο Ιταλός αμυντικός Τζόρτζιο Κιελίνι, με τους Λος Άντζελες, που βρίσκονται στην κορυφή στη Δυτική Περιφέρεια με 45 βαθμούς.