Άντεξε τραυματίας ως το τέλος ο Βανγκέλι (video)

Ο Κρίστι Βανγκέλι είχε συνηθίσει να παίζει… τραυματίας. Δεν καταλάβαινε τίποτα από ενοχλήσεις ή πόνο. Πάντα ήταν παρών και αυτό έκανε και με τη φανέλα της Τσερνομόρετς, στον ισόπαλο με σκορ 2-2 αγώνα κόντρα στην Καρπάτι.

Ο πρώην παίκτης του Άρη τραυματίστηκε στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όμως μπόρεσε να βγάλει όλο το 90λεπτο, λέγοντας ο ίδιος τον προπονητή του, Ρομάν Γκρίγκορτσιουκ πως αντέχει! “Φάνηκε ότι θα ήταν δύσκολο να βγάλει όλο το παιχνίδι. Τον ρώτησα στο ημίχρονο αν αντέχει και με διαβεβαίωσε ότι μπορεί να παίξει σε πλήρη ένταση, γι’ αυτό δεν αντικαταστάθηκε”, ήταν το σχόλιο του τεχνικού της Τσερνομόρετς, η οποία προηγήθηκε δύο φορές, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στον αγώνα με τον οποίο εγκαινιάστηκε το νέο της γήπεδο.