Άποντος ο Παπανικολάου, ήττα για Νάγκετς

Ο Κώστας Παπανικολάου αγωνίστηκε για πέντε λεπτά στην αναμέτρηση με τους Σανς, όπου οι Νάγκετς ηττήθηκαν μέσα στο Ντένβερ (114-107) παρ’ ό,τι βρέθηκαν στο +17!

Τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους γνώρισαν οι Νάγκετς, καθώς μετά τους Σπερς, ηττήθηκαν και από τους Σανς, αυτή τη φορά ωστόσο μέσα στο « Pepsi Center» και υποχώρησαν στο 6-7. Σε αντίθεση με την αναμέτρηση στο Σαν Αντόνιο, ο Κώστας Παπανικολάου πήρε αυτή τη φορά χρόνο συμμετοχής, αλλά στα 5:39 που αγωνίστηκε αρκέστηκε σε 0/1 τρίποντα, χωρίς να προσθέσει τίποτα άλλο στη στατιστική του.

Τεράστιο βέβαια παιχνίδι έκανε ο Νάιτ για την ομάδα του Φίνιξ (7-5), σημειώνοντας 38 πόντους (11/20 σουτ, 11 ριμπ., 6 ασ.), οι 17 εκ των οποίων μάλιστα στην τελευταία περίοδο! Εκεί ήταν εξάλλου που γύρισε οριστικά και το παιχνίδι, παρ’ ό,τι προηγουμένως οι Νάγκετς βρέθηκαν να προηγούνται ακόμα και με 17 πόντους (68-51)! Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Μουντιέι με 26 πόντους (5 ασ.).

Τα δωδεκάλεπτα: 296-17, 34-32, 21-31, 23-34