Έξαλλος Αντετοκούνμπο με τον Ουάσινγκτον που του έβαλε τρικλοποδιά!

Ο Πι Τζέι Ουάσινγκτον έχασε τη μπάλα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, του έβαλε τρικλοποδιά και είδε τον Greek Freak να θυμώνει μαζί του στο πρώτο μέρος του Χόρνετς – Μπακς.

Έμενε κάτι λιγότερο από τέσσερα λεπτά για το ημίχρονο του Χόρνετς – Μπακς (νίκη για το Μιλγουόκι με 114-104), όταν ο Πι Τζέι Γουάσινγκτον έχασε τη μπάλα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και αντέδρασε μάλλον αντιαθλητικά απέναντί του.

Ο παίκτης της ομάδας της Σάρλοτ έβαλε τρικλοποδιά στον Greek Freak, που έπεσε στο παρκέ και νευρίασε με τον αντίπαλό του, φρόντισε να του δείξει τα συναισθήματά του και να τον προειδοποιήσει για την επόμενη φορά που θα κάνει κάτι παρόμοιο.

Ο Τζέιμς Μπορέγκο τράβηξε τον Ουάσινγκτον στον πάγκο, ο Αντετοκούνμπο συνέχισε να σφυροκοπάει τους Χόρνετς τελειώνοντας τον αγώνα με 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ και ευτυχώς δεν υπήρξε συνέχεια ανάμεσά τους.