«Έσπασε» η έδρα της ομάδας χάντμπολ

Την πρώτη του φετινή εντός έδρας ήττα υπέστη ο Άρης, χάνοντας από τη Δράμα ’86 με 26-28 στη Μίκρα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών.

Οι «κίτρινοι» μετρούσαν πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια ως γηπεδούχοι, αλλά αυτή τη φορά δεν μπόρεσαν να υπερασπιστούν την έδρα τους, αφού βρέθηκαν από το ξεκίνημα να ακολουθούν στο σκορ. Παρότι στο β’ ημίχρονο ο Άρης κάλυψε τη διαφορά και μάλιστα μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο έχοντας πάρει το προβάδισμα (22-21), δεν κατάφερε να μείνει μπροστά μέχρι το τέλος και υπέστη την ήττα…

Μετά από το αρνητικό αυτό αποτέλεσμα, η Δράμα ’86 έπιασε τον Άρη στους 16 βαθμούς και στην 3η θέση του Β’ ομίλου, υπερτερώντας μάλιστα στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Παράλληλα, οι «κίτρινοι» έμειναν 6 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Φοίβο Συκεών και ουσιαστικά αποχαιρέτησαν κάθε ελπίδα ανόδου.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 4-7, 8-11, 11-16 (ημίχρονο), 19-20, 22-21, 26-28.

Η σύνθεση του Άρη: Λαγούδης, Μπαϊρλής, Ράμμος 4, Αλμπάνης 2, Σιπόπουλος 3, Κίτσος 5, Τζιτζιός, Μπουκοβίνας, Καράγγελος 9, Πιτσαράς, Αναστασίου, Πλαντής 3, Δελής, Νικολάου.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!