Έχασαν στο φινάλε οι κορασίδες

Άτυχη στάθηκε η ομάδα κορασίδων του Άρη, που ηττήθηκε με 5-4 από την ομάδα αγοριών των Μπέμπηδων 2000 2 Junior, στο μικτό πρωτάθλημα της κατηγορίας της. Οι μικρές αθλήτριες του Ηρακλή Μακρίδη βρέθηκαν να χάνουν με 4-0 στο ημίχρονο, κατάφεραν να ιαοφαρίσουν σε 4-4 με υπερπροσπάθεια, αλλά έχασαν στην εκπνοή…

Το πρώτο 25λεπτο βρήκε σε παθητικό ρόλο τον Άρη, που δέχθηκε τέσσερα γκολ, αλλά η επανάληψη ήταν εντελώς διαφορετική: Με τέρματα από τις Κυριαζίδου (26′), Χαχαμίδου (37′), Ευαγγελίδου (42′) και Κεχαγιά (44′) επιτεύχθηκε η εντυπωσιακή ισοφάριση, ενώ ενδιάμεσα, στο 39′, η Κεχαγιά είχε αστοχήσει σε εκτέλεση πέναλτι.

Ωστόσο, η τελευταία λέξη ανήκε στους Μπέμπηδες 2000 2 Junior, που στην εκπνοή πέτυχαν το πέμπτο γκολ, αφήνοντας τις “κίτρινες” χωρίς την επιβράβευση που τόσο πολύ άξιζαν…

Η σύνθεση του Άρη: Μουστάκη, Ευαγγελίδου, Χαχαμίδου, Χατζηνείρου, Βατού, Διουνυσάτου, Κεχαγιά, Βουτσά, Πολωνίδου, Κυριαζίδου.