Έχασε και αποκλείστηκε η Καλλονή

Η Καλλονή, ο προσεχής αντίπαλος του Άρη στο πρωτάθλημα, ηττήθηκε με 3-1 στην Ξάνθη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου.

Στον αγωνιστικό τομέα, μόλις στο 3ο λεπτό, ο Νιέτο σέντραρε από τα αριστερά και ο Ράνος με κοντινή προβολή έκανε το 1-0 στα Πηγάδια.

Στο 24’, ο Λάζιτς επωφελήθηκε την ασθενή απόκρουση του Μανιάτη και από κοντά διεύρυνε το προβάδισμα για την ομάδα του Λουτσέσκου, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Νιέτο έφυγε στην αντεπίθεση και με ωραίο πλασέ έκανε το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 69΄ με τον Φράγκο (3-1).

ΞΑΝΘΗ (Λουτσέσκου): Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου (80′ Τριάδης), Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Λισγάρας, Ντε Λούκας, Λουσέρο (64′ Σβάρνας), Λάζιτς (59′ Λ. Ορφανίδης), Νιέτο, Π. Oρφανίδης, Ράνος.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Βαζάκας): Μανιάτης, Ζουλιώτης, Αποστόλου (50′ Λίταινας), Τζελίδης, Ντάλλας (81′ Γιουκαρής), Μπουρντουζάν, Φράγκος, Λαμπράκης, Γιώργου (69′ Σάββας), Ποζατζίδης, Ρεπέτσας.