Έχασε την ευκαιρία η Αταλάντα (video)

Τη μεγάλη ευκαιρία να προσπεράσει τρεις ομάδες και ν΄ ανέβει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας έχασε το απόγευμα της Τετάρτης (20/01) η Αταλάντα, μετά το 1-1 στην έδρα της Ουντινέζε, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, που παλεύουν σε κάθε ματς για να μαζέψουν βαθμούς που θα τους απομακρύνουν οριστικά από τις επικείνδυνες θέσεις της βαθμολογίας, πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδισμό, καθώς στο πρώτο κιόλας λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Περέιρα.

Η ομάδα του Μπέργκαμο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια πριν τη συμπλήρωση του πρώτου μέρους με τον Μουριέλ (44΄), ωστόσο, όσο κι αν προσπάθησαν στο β΄ ημίχρονο να βρουν διαδρόμους για να φτάσουν στο δεύτερο γκολ δεν τα κατάφεραν.