Ήττα για τις κορασίδες στη δεύτερη ημέρα του τουρνουά

Την ήττα με 4-0 από το προπαιδικό τμήμα του Κεραυνού Αγγελοχωρίου γνώρισαν οι κορασίδες του Άρη κατά ταη σημερινή, δεύτερη ημέρα του 4ου Πρωτοχρονιάτικου Φιλικού Τουρνουά Planet Cup 2015.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook: «Οι Κορασίδες του ΑΡΗ μας έπαιξαν τον δεύτερο τους αγώνα στο 4ο Πρωτοχρονιάτικο Φιλικό Τουρνουά Planet Cup 2015 και έχασαν με 4-0 από το προπαιδικό του Κεραυνού Αγγελοχωρίου.

Οι Κορασίδες του ΑΡΗ μας δεν έδειξαν τον καλό τους εαυτό,όπως έκαναν χτες και έτσι έχασαν με 4-0.

Μόνο στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες ισορρόπησαν τον αγώνα και προσπάθησαν να μείωσουν το σκορ.Έτσι οι κίτρινες έχασαν κάποιες ευκαιρίες με σημαντικότερες αυτές της Κατερίνας Βατού στο 33′,της Αναστασίας Τζαρού στο 42′ και της Δήμητρας Παρούση στο 48′ λεπτό της αναμέτρησης.

Τα γκολ του αγώνα μπήκαν στο 5′ λεπτό της αναμέτρησης,στο 10′,στο 40′ και στην τελευταία φάση του αγώνα στο 50′.

Από τον ΑΡΗ δεν αγωνίστηκαν και έμειναν στον πάγκο η Ραφαέλα Ψάλτη(τερματοφύλακας) και η Αθηνά Τσιάτσου.

ΑΡΗΣ (Κολλήγα): Βήκα(Τ), Βατού, Σύραλη, Βουτσά, Τζαρού,
Παρούση, Γουναρίδου, Κρομύδα, Θωμαδάκη, Τσιλιμπή, Πολυχρονιάδου, Κόκοτα, Παλαιοχωρινού, Κιουρτσή».