Ήττα για τις νεάνιδες στο ντέρμπι με Ηρακλή

Έχοντας το προβάδισμα με μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά οι νεάνιδες του Ηρακλή επικράτησαν χθες του Άρη με 49-41 στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Πάντως, οι «κίτρινες» κατάφεραν στην τελευταία περίοδο να μειώσουν στους οκτώ και να κρατήσουν τη διαφορά με την οποία κέρδισαν στον πρώτο γύρο.

Επόμενος αντίπαλος για τα κορίτσια των Τζιότζιου-Κουλακιώτη, που βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας, έχοντας όμως δύο ματς λιγότερα, είναι η Πυλαία.

Δεκάλεπτα: 20-12, 34-21, 41-29, 49-41

Διαιτητές: Σελεβός-Τεμέλκου

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουρβούλης): Τσουμπερλή 11, Κογκαλίδου , Σιδεροπούλου 1, Ταϊμά, Ξανθοπούλου 8, Παπαρδέλα 8, Γεροστεργίου 3, Αρβανίτη, Ντάλα 14(1), Ξανθυνίδου, Καρανικολή, Κατσαμούρη 4, Βελούδη.

ΑΡΗΣ(Τζιότζιος-Κουλακιωτης): Κιλαζίδου 6, Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 2, Αντωνιάδου Α. 12, Γιαννούσιου 6, Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 7, Μπουντούκα, Αντωνιάδου Σ. 8(1).

Πηγή: tsiotras.blogspot.com