Ήττα (64-47) για τα κορίτσια του Άρη με παράπονα για τη διαιτησία

Ο Άρης ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 64-47 στο χθεσινό (24/2) ντέρμπι του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ, που έγινε στο κλειστό της Πυλαίας. Οι κίτρινες έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Εκμεταλλευόμενος τον τραυματισμό της Κιλαζίδου, τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου, ο συμπολίτης πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα από το ξεκίνημα, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι κίτρινες προσπάθησαν να επιστρέψουν το παιχνίδι, ωστόσο υπέπεσαν σε αρκετά αβίαστα λάθη και δεν απέφυγαν την ήττα.

Να σημειωθεί ότι στο 32ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ο προπονητής του Άρη, Τάσος Τζιότζιος, εκφράζοντας πολλά παράπονα για τη διαιτησία του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 15-2, 27-17, 44-28, 64-47.

Διαιτητές: Τσανακτσίδης, Αγραφιώτης Γρ.

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Αλεξίου 9, Πετρίδου 16(1), Παπαδοπούλου Ευ., Παπαδοπούλου Ελ. 1, Ράτζα Τ. 12, Παπαδοπούλου Κ. 6(1), Μακρουλάκη 6, Τσαγκαρίδου, Ράτζα Ι. 4, Κοντογεώργου 6, Κακαγιά, Μανωλοπουλου 3.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος-Κουλακιώτης): Κiλαζίδου, Τσαμπάκου 9, Αντωνιάδου Α. 8, Τσινέκε Κ. 3(1), Ιγγλέζου 3, Χατζηαράπη 2, Γιαννούσιου 4, Αντωνιάδου Σ. 10(2), Τσινέκε Ε. 5, Μπουντουκα, Τζιότζιου 3(1).