Ήττα στο δεύτερο φιλικό του Άρη στην Κορυτσά

Ήττα στο δεύτερο φιλικό του Άρη στην Κορυτσά για το βόλεϊ γυναικών.

Όπως ενημέρωσε το κιτρινόμαυρο τμήμα:

“Με ήττα ολοκληρώθηκε η σειρά των δύο φιλικών ανάμεσα στην ομάδα μας και στην Παρτιζάνι Τιράνων. Η γηπεδούχος ομάδα πήρε την ρεβάνς για την ήττα της από την ομάδα μας στο πρώτο φιλικό ακριβώς με το ίδιο σκορ, με το οποίο τους κερδίσαμε , 3-1. Η Παρτιζάνι προηγήθηκε με 2-0 σετ (25-21,25-18) για να μειώσουμε σε 2-1 (14-25). Το τέταρτο σετ χάθηκε στις λεπτομέρειες με 25-23. Πραγματοποιήθηκε και ένα πέμπτο σετ στο οποίο η ομάδα μας κέρδισε με 21-25.

Χρήσιμα ήταν τα συμπεράσματα που έβγαλε ο προπονητής της ομάδας μας Γιάννης Τσαϊρέλης, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν όλες οι αθλήτριες.

Ο σύλλογος μας ευχαριστεί θερμά τους ανθρώπους της Παρτιζάνι για την άψογη φιλοξενία τους και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στους αγώνες του Champions League που θα δώσουν”.