Ήττα στο Παλέ για τους παίδες

Την ήττα από τον Μαντουλίδη γνώρισαν οι παίδες του Άρη με σκορ 63-59 στο Παλέ και πλέον θα προσπαθήσουν να πάρουν το ροζ φύλλο την επόμενη εβδομάδα στο κλειστό της Πυλαίας επί του ΠΑΟΚ έτσι ώστε να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της δεύτερης θέσης του ομίλου.

Η ομάδα του Γιώργου Κυριαζή βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ(9-19 το πρώτο δεκάλεπτο) ενώ στο ημίχρονο πήγε στα αποδυτήρια έχοντας στην πλάτη της ένα -16(19-35). Στο δεύτερο μισό ο Μαντουλίδης προηγήθηκε ακόμα και με 21 πόντους(21-42), όμως σε εκείνο το σημείο χτύπησε το καμπανάκι και οι κίτρινοι αφυπνίστηκαν με αποτέλεσμα να τρέξουν ένα σερί 25-4 και να φέρουν στα ίσα το ματς(46-46) στις αρχές της τέταρτης περιόδου. Η αντεπίθεση ωστόσο σταμάτησε κάπου εκεί με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ξανά τα ηνία και να παίρνουν τελικά τη νίκη με σκορ 63-59.

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 19-35, 39-46, 59-63.

AΡΗΣ (Κυριαζής): Φλιώνης 11(1), Σεφερίδης 22(2), Σολάκης, Παουλεάνου, Βενετίδης 4, Ελευθεριάδης 8(1), Καρολίδης 6(2), Χατζημπύρος, Φώτογλου, Σιδηροηλίας 4, Χατζόπουλος 4, Ζωγράφος.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Γεροθανάσης, Κυρίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Καμάρας, Γκαβέζος 7(1), Ρεφατλλάρι 6, Συρόπουλος 12(1), Γκολιάς 18(2), Μουτσόγλου 3, Ανδρεάδης 14, Βουδούρης.