Ήττα της Μπάνβιτ από τη Φενέρ πριν τον Άρη

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η Μπάνβιτ στο τουρκικό πρωτάθλημα, χάνοντας στην Κωνσταντινούπολη από την Φενερμπαχτσέ με σκορ 84-75 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Ο Αντριέν Μοερμάν και ο Γκάσπερ Βίντμαρ ήταν οι κορυφαίοι για την προσεχή αντίπαλο του Άρη, που ήταν ανταγωνιστική για 30 λεπτά (64-64), αλλά λύγισε στην τελευταία περίοδο από την Φενέρ, με την οποία δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού στον ώμο ο Κώστας Σλούκας.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-34, 64-64, 84-75.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ: Ερσέκ 6, Ούντοχ 11, Μαχμούτογλου 3, Άντιτς 2, Μπογκντάνοβιτς 17 (2), Γιουρτσεβέν, Αρνά, Ουγκιουρλού 8, Βέσελι 12, Κάλινιτς 5 (1), Ντίξον 9 (1), Ντατόμε 11 (2).

ΜΠΑΝΒΙΤ: Φόρτσον 6 (2), Τζόνσον 17 (3), Σλότερ 10 (2), Γκετσίμ, Στέφενς, Σίμονς 5 (1), Βίντμαρ 15, Μοερμάν 20 (4), Αλντούνμπεϊ 2, Γιλντιρίμ, Γιλμάζ.