Ήττα του Άρη από τον Άτλα, την Κυριακή παίζει για την 3η θέση

Ήττα (28-63) του Άρη από τον Άτλα, την Κυριακή παίζει για την 3η θέση.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Κακό ήταν το ξεκίνημα της ομάδας του Άρη που έμεινε πίσω με 0-12 στην αρχή του παιχνιδιού, όντας άστοχη στην επίθεση.

Οι κιτρινόαμυροι προσπάθησαν να ισορροπήσουν, ήταν φανερό όμως ότι υπήρχε διαφορά ποιότητας με τον νταμπλούχο Άτλαντα να ολοκληρώνει το πρώτο μέρος με το υπέρ του 12-34.

Ο Άρης ήταν πιο ανταγωνιστικός στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν στο 21-42 με ένα επί μέρους 9-8, ο Άτλας όμως και πάλι “πάτησε γκάζι” και πετυχαίνοντας πόντους στον αιφνιδιασμό έκλεισε την τρίτη περίοδο προηγούμενος με 24-50, ενώ το ίδιο ήταν το σκηνικό, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με σκορ 28-63.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης  Άρης – Άτλας : 4-18, 12-34, 24-50, 28-63

Πλέον ο Άρης θα αγωνιστεί αύριο (2/12) και ώρα 13:30 για την τρίτη θέση.

Ο μεγάλος τελικός θα ξεκινήσει στις 16:00 και το τζάμπολ θα γίνει… δια χειρός Νίκου Γκάλη.