Ανατροπή και νίκη για την Ούνιξ του Πρίφτη κόντρα στον Μπράμος!

Ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο οδήγησε την Ούνιξ Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη στην ανατροπή και τη νίκη (90-87) απέναντι στη Βενέτσια του Μάικ Μπράμος.

Στις νίκες επέστρεψε η Ούνιξ Καζάν, καθώς επικράτησε 90-87 της Βενέτσια, για να ανέβει στο 3-2 στον πρώτο όμιλο του Eurocup.

Οι Ιταλοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας με το +9 (40-49) στα αποδυτήρια, αλλά οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη έκαναν ένα επιμέρους σκορ 29-17 στην τρίτη περίοδο, που -όπως αποδείχθηκε- ήταν και το «κλειδί» για το ροζ φύλλο.

Πέντε παίκτες των Ρώσων είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Σμιθ να ήταν πρώτος σκόρερ με 20 πόντους και με τους Κάνααν και Μπράουν να είχαν από 17π. και 16π. αντίστοιχα. Από ‘κει και πέρα νταμπλ-νταμπλ έκαναν οι Γουάιτ και Μόργκαν που είχαν από 12π. και 11π. αντίστοιχα, ενώ «κατέβασαν» και από 10 ριμπάουντ ο καθένας.

Από την ομάδα της Βενετίας, που έπεσε στο 2-3, ξεχώρισε ο Μπράμος με 23 πόντους και ο Φοτού με 22π.