Ανώτερος ο Προμηθέας, κέρδισε 75-58 το Περιστέρι (video)

Ο Προμηθέας ήταν καλύτερος και πήρε μια σημαντική νίκη με 75-58 κόντρα στο Περιστέρι, ανεβαίνοντας στο 3-2. Πρώτος σκόρερ ο Μίλερ με 20 πόντους.

To Περιστέρι μπήκε δυνατά στο ματς και έκανε το 0-8 στο 3’ χάρη στον Κρόκετ, αναγκάζοντας τον Μάκη Γιατρά να καλέσει timeout. Ο Αγραβάνης έκανε το 13-15 στο 9’ για να έρθει ο ΜακΛίν και να γράψει το 13-17 στο 10’.

Ο Μάντζαρης έκανε το 27-31 για το Περιστέρι στο 16’, ενώ το τρίποντο του Γιαννόπουλου έγραψε το 35-35 στο ημίχρονο. Οι 2 ομάδες είχαν από 10 λάθη στα πρώτα 20 λεπτά.

Το τρίποντο του Μίλερ έδωσε προβάδισμα 11 πόντων στου σύνολο του Γιατρά (51-40), με τον Αθηναίου να εκτοξεύει τη διαφορά στο +16 (62-46), 7 λεπτά πριν το τέλος του ματς. Ο Πέτεγουεϊ μείωσε σε 65-56. Ο Ίαν Μίλερ πέτυχε γκολ-φάουλ για το 70-58 στο 39′ και κλείδωσε το ματς.

Τα δεκάλεπτα: 13-17, 35-35, 53-44, 75-58