Αν και προηγήθηκαν οι κορασίδες του Άρη, έχασαν τελικά με 3-4 από το junior του Ντίνου Κούη

Την ήττα με 3-4ν γνώρισαν οι κορασίδες του Άρη από το junior τμήμα του Ντίνου Κούη, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ.

Στον καθαρά αγωνιστικό τομέα, η Μαρία Θωμαδάκη άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, κάνοντας το 1-1, με τους αντίπαλους να ισοφαρίζουν στο 35΄ σε 1-1, ενώ πέντε λεπτά αργότερα πέρασαν και μπροστά με 1-2.

Ωστόσο, στο 42΄ οι «κίτρινες» έφεραν και πάλι το  ματς στα ίσια, χάρη σε σουτ της Δήμητρας Κρομύδα (2-2), με την ακαδημία του Ντίνου Κούη να κάνει το 2-3 στο 46΄. Το ματς δεν είχε τελειώσει ακόμα, καθώς η Μαρία Θωμαδάκη πέτυχε το δεύτερο τέρμα της στο 48΄, για να «γράψει» το ισόπαλο 3-3, ενώ στο 50΄οι αντίπαλοι διαμόρφωσαν το τελικό 3-4.

Για τον Άρη αγωνίστηκαν οι: Παρούση, Κρομύδα, Γουναρίδου, Θωμαδάκη, Πολυχρονιάδου, Παπαδοπούλου, Σπούρα, Τσιλιμπή,