Αν και προηγήθηκε η Καλλιθέα, ο ΟΦΗ πέρασε με 3-1

Η Καλλιθέα μπορεί να αιφνιδίασε μόλις στο 2ο λεπτό τον ΟΦΗ με το γκολ του Συριόπουλου, αλλά η ομάδα της Κρήτης πριν κλείσει το ημίχρονο πήρε προβάδισμα στο σκορ με τους Μάνο (8’) και Ντίνα (43’) και πήρε τελικά τη νίκη με 3-1. Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

ΣΚΟΡΕΡ: 2′ Συριόπουλος κεφ. – 8′ Μάνος σουτ, 43′, 82′ Ντίνας φάουλ

Στο 34′ σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Λεάλ, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!
Στο 49′ σουτ του Σμυρλή στη μικρή περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Στρέζου!

Καλλιθέα (Κορακάκης): Κουτογλίδης, Τζιτζικαλάκης, Παπαγγελής, Πολίντορο, Συριόπουλος, Καντέ, Χοτζάλι (53′ Παυλής), Μάκο, Ταμπάκης (80′ Ζυγκερίδης), Τσατσόπουλος (66′ Μίγγος), Σμυρλής.

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μπολάκης, Νάστος, Πουρτουλίδης (68′ Βαφέας), Λεάλ (78′ Κοέλιο), Ντίνας, Κουτσιανικούλης (46′ Κοιλιάρας), Μάνος.

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κ. Τριανταφύλλου (Αιτ/νίας), Φραγκούλης (Πρέβεζας)
Κίτρινες: Παπαγγελής – Μπολάκης, Κοιλιάρας