Απίθανη ανατροπή οδυνηρός αποκλεισμός με δύο γκολ στις καθυστερήσεις για… Μπακασέτα, Σιώπη!

Η Τράμπζονσπορ δεν θα καταφέρει να πανηγυρίσει νταμπλ τη φετινή σεζόν, αφού έπεσε θύμα μιας σπουδαίας ανατροπής από την Καϊσέρισπορ.

Ο Τάσος Μπακασέτας έδωσε σκορ πρόκρισης στο 82′, όμως οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω κάτω στο τέλος και πήραν τη νίκη με 4-2.

Η Τράμπζονσπορ είχε επικρατήσει με 1-0 στην Τραπεζούντα και ο Τάσος Μπακασέτας στο 82′ έγραψε το 2-2 στην Καισαρεία, που έδινε την πρόκριση στην ομάδα του. Η Καϊσέρισπορ του Δημήτρη Κολοβέτσιου (έμεινε στον πάγκο) όμως έκανε απίθανη ανατροπή δεδομένων και με δύο γκολ στα εναπομείναντα λεπτά έφτασε στο 4-2 και την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Τουρκίας.