Απίθανο: Οπαδός μπούκαρε στις καθυστερήσεις σε ματς-θρίλερ και… σκόραρε (video)

Τρομερό συμβάν σημειώθηκε σε ντέρμπι στην Κεντρική Αμερική. Οπαδός μπούκαρε στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε σχεδόν ταυτόχρονα με την γηπεδούχο ομάδα που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Ματς με απίθανο φινάλε και… απρόσμενο πρωταγωνιστή διεξήχθη στην Ονδούρα τη Δευτέρα.

Η Ολίμπια φιλοξένησε την Μοταγκούα και κατάφερε να «τσιμπήσει» τον βαθμό στις καθυστερήσεις ύστερα από ένα ματς θρίλερ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 86ο λεπτό, αλλά πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί βρέθηκαν και πάλι με την πλάτη στον τοίχο, καθώς δέχθηκαν δεύτερο τέρμα στο 88ο λεπτό. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρόχας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-2.

Ωστόσο, του… έκλεψε τη δόξα ένας οπαδός που είχε μπει λίγο νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε σχεδόν ταυτόχρονα με τον επιθετικό της Ολίμπια.

Pitch invader scores last-gasp equaliser #lol and unbelievably the goal stands • THOUGHTS!?