Απογοητευμένος ο Πούλισικ με Τούχελ: «Δεν υπάρχουν πολλά που μπορώ να πω…»

Κανένα ενδοιασμό ώστε να εκφράσει την απογοήτευσή του για το γεγονός ότι έμεινε στον πάγκο στον δεύτερο ημιτελικό δεν έδειξε ο Κρίστιαν Πούλισικ, ρίχνοντας ουσιαστικά τα… βέλη του στον Τόμας Τούχελ.

Ο Αμερικανός εξτρέμ, παρά το γεγονός ότι διανύει περίοδο φορμαρίσματος, έμεινε εκτός αρχικών επιλογών από τον προπονητή του και η πρόκριση στον τελικό του Champions League δεν τον εμπόδισε να εκφράσει τα παράπονά του.

«Είμαι πολύ απογοητευμένος… Δεν υπάρχουν πολλά που μπορώ να πω. Ήθελα να παίξω από την αρχή, όπως πάντα. Πρέπει να συνεχίζω να αποδεικνύω τι αξίζω ξανά και ξανά», είπε ο πρώην άσος της Ντόρτμουντ, που όταν μπήκε στο ματς κατάφερε να βγάλει την ασίστ για το 2-0 από τον Μέισον Μάουντ.

Τη φετινή σεζόν ο Κρίστιαν Πούλισικ έχει 37 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, σκοράροντας έξι γκολ και μοιράζοντας τρεις ασίστ, σε συνολικά 2.046 λεπτά. Με άλλα λόγια, ο 22χρόνος αγωνίζεται περίπου 55 λεπτά ανά παιχνίδι της Τσέλσι.