Ασταμάτητοι οι Νέοι του Άρη! Με διπλή ανατροπή (3-2) τον Ηρακλή

Τι κι αν βρέθηκαν δύο φορές με την πλάτη στον τοίχο, οι πιτσιρικάδες του Δημήτρη Σίτσα, κατάφεραν να αντιδράσουν και να επικρατήσουν εντός έδρας με 3-2 του Ηρακλή, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν (0-1) στο δεκάλεπτο, με τον Σταυρίδη στο 25΄να φέρνει στα ίσια (1-1) το ματς. Οι «κυανόλευκοι» πήραν ξανά το προβάδισμα (1-2) πριν το ημίχρονο, για να πετύχει την ολοκληρωτική ανατροπή για τον Άρη, ο Κοντοπούλης με δύο τέρματα στο 56΄(2-2) και στο 71΄(3-2).

Ο Δημήτρης Σίτσας, επέλεξε τους εξής για την αρχική ενδεκάδα: Παπουτσή, Αξινιάρη, Σωτηριάδη, Λιάτση, Γκόλτσιο, Μπαξεβάνο, Πότσι, Εμμανουηλίδη, Μπουλγκουρίδη, Σταυρίδη, Ισόπουλο,

Στο δεύτερο έπαιξαν, επίσης οι: Γκιάτας, Καλλίδης, Κοντοπούλης, Δουζδαμπάνης, Λαμάι, Μπινίκος και Κοτσάκης.