Ατρόμητος – ΟΦΗ 2-2: Φιλική ισοπαλία με επιστροφή των Κρητικών απ’ το 2-0

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΟΦΗ στο Ελ Πάσο.

Τέσσερα γκολ είχε η φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Ελ Πάσο ανάμεσα στον Ατρόμητο με τον ΟΦΗ.

Κόουλμαν και Νταμπράουσκας είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πράγματα δύο εβδομάδες πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος με το παιχνίδι να λήγει 2-2.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και στο πρώτο τέταρτο είχε πετύχει ήδη δύο γκολ. Στο 12′ ο Γιουμπιτάνα έκανε το σουτ με το αριστερό και άνοιξε το σκορ για τους Περιστεριώτες. Μετά από τρία λεπτά έγινε το 2-0.

Ο Ρομπάιγ νίκησε τον Χριστογεώργο και ανέβασε τον δείκτη του σκορ. Στο 41′ ο ΟΦΗ μπόρεσε να μειώσει, χάρη το γκολ του Μπιφουμπά. Οι Κρητικοί έδειξαν καλύτερο πρόσωπο στο δεύτερο μέρος, ωστόσο αμφότερες οι ομάδες έχασαν ευκαιρίες.

Εν τέλει, στο 79ο λεπτό ο ΟΦΗ πέτυχε την ισοφάριση, με μία εξαιρετική προσπάθεια του Χουάν Νέιρα. Κάπως έτσι, το ματς έληξε 2-2. Στο Ελ Πάσο βρίσκονταν ο Μιχάλης Μπούσης, μαζί με τους Μηνά Λυσάνδρου και Ηλία Πουρσανίδη.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Βέργος, Ρομπάιγ

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Λαμπρόπουλος, Πασαλίδης, Λάρσον, Αμπάντα, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπιφουμά, Φελίοε