Βαθμό και… εύκολα ο Παναιτωλικός στο Ηράκλειο

Όρθιος στο «Γεντί Κουλέ» ο Παναιτωλικός… Η ομάδα του Μάκη Χάβου αναχαίτισε με σχετική άνεση τον ΟΦΗ και με το τελικό 1-1 πήρε τον εκτός έδρας βαθμό στην πρεμιέρα.

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να αποδράσει με κέρδος από το «Γεντί Κουλέ», καθώς με το τελικό 1-1 απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας και μάλιστα με σχετική άνεση, σε ένα ματς που επέβαλε πλήρως τον δικό της ρυθμό.

Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μάζουρεκ με πέναλτι (χέρι του Βούρου), ωστόσο σε μία αγωνιστική… έκλαμψη των Κρητικών στο 60’, ο Νέιρα που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή, το σύνολο του Γιώργου Σίμου «έσωσε» τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η εικόνα του ΟΦΗ ήταν άκρως ανησυχητική, ειδικότερα από τη στιγμή που την Πέμπτη αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Λεμεσού.