Βαλίτσες… επιστροφής ετοιμάζει ο Καμαρά! Βαριά ήττα (4-0) από την Τυνησία!

Πρώτη νίκη στο φετινό Κόπα Άφρικα για την Τυνησία, που ξέσπασε απέναντι στην αδύναμη Μαυριτανία που δεν μπόρεσε να προβάλλει την παραμικρή αντίσταση.

Το ματς ουσιαστικά τελείωσε από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν οι «αετοί» βρήκαν δύο γρήγορα γκολ με τους Ματλουτί (4’) και Καζρί (9’).

Οι Τυνήσιοι που ήταν εκρηκτικοί κατά διαστήματα, έφτασαν στο 4-0 μέσα σε ένα δίλεπτο (64’, 66’) όταν οι Καζρί και Τζαζιρί βρήκαν δύο ακόμα τέρματα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μσακνί αστόχησε σε πέναλτι για να αυξήσει κι άλλο τον δείκτη το σκορ.

Για την Μαυριτανία αγωνίστηκε ο επιθετικός του Άρη, Αμπουμπακάρ Καμαρά ο οποίος κιτρινίστηκε στο 37οι λεπτό και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Ήταν η δεύτερη ήττα γεγονός που δεν αφήνει περιθώρια διάκρισης για την Μαυριτανία. Τελευταίο ματς για τον όμιλο αυτό με το Μάλι στις 20/1 στις 21:00.