Βαριά ήττα για την Τραμπζονσπόρ στη πρεμιέρα

Με βαριά ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο τουρκικό πρωτάθλημα η Τραμπζονσπόρ, καθώς έχασε εντός έδρας από τη Γαλατασαράι με σκορ 80-58.

Η ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς, την οποία ο Άρης αντιμετωπίζει στη Τραπεζούντα την Τετάρτη στη πρεμιέρα του Γιούροκαπ, κατέρρευσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, όταν και με επιμέρους σκορ 10-29 επέτρεψε στη Γαλατά να ξεφύγει στο ημίχρονο με 26-43. Όσο κι αν προσπάθησε να επανέλθει στο ματς, δεν τα κατάφερε και γνώρισε την βαριά ήττα από την ομάδα της Πόλης.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 26-43, 45-61, 58-80.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Τζόνσον Όντομ 10 (2), Καντάν, Χάρντι 9 (1), Βελίτσκοβιτς 6 (1), Ντεμιρέλ 7 (1), Κίνσεϊ 2, Γιλντιρίμ 5 (1), Γκιουλασλάν, Στιπάνοβιτς 10, Κούλιγκ 9.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Σιλμπ, Μακ Κόλουμ 15 (2), Μίτσοφ 18 (3), Ντόρσεϊ 10, Εντζέ 2, Αράρ, Τουρκιλμάζ, Λάσμε 6, Τσαντεκίν, Γκριν 17 (1), Γκιουλέρ 5 (1), Κοκσάλ 7 (2).