Ήττα για τις κορασίδες, ντεμπούτο για Αϊδινή

Οι κορασίδες του γυναικείου ποδοσφαίρου του Άρη δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 10-3 από το τμήμα junior Π.Ο. Μαλακοπής Πυλαίας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κορασίδες του ΑΡΗ μετά από μια όχι και τόσο καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ηττήθηκαν από την ομάδα των αγοριών του ΠΟ Μαλακοπής με 10-3, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Enjoy the game, εγκεκριμένο πρωτάθλημα από την Ομοσπονδία, από την ΕΠΣΜ.

Οι κίτρινες μπήκαν πολύ άσχημα στο παιχνίδι και δέχτηκαν αμέσως τρία γκολ, στο 2′, στο 4′ και στο 6′ της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, έχοντας κακή ψυχολογία, δεν μπόρεσαν ν΄ αντιδράσουν στην πίεση του αντιπάλου, με αποτέλεσμα να δεχτούν και άλλα τρία γκολ στο 13′,στο 17′ και στο 19′.

Έτσι, το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 6-0 υπέρ του junior του Π.Ο. Μαλακοπής Πυλαίας.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, οι κίτρινες δέχτηκαν γρήγορα και έβδομο γκολ στο 27′ της αναμέτρησης.

Μετά, όμως, τα κορίτσια του ΑΡΗ ισορρόπησαν κάπως το παιχνίδι και έδειξαν κάποια στοιχεία του ταλέντου τους.

Έτσι, η Δάφνη Αντωνιάδου με δύο γκολ μετά από σουτ στο 30′ και στο 36′ μείωσε το σκορ στο 7-2.

Στη συνέχεια η ομάδα των αγοριών αντέδρασε και έκανε στο σκορ 10-2 με γκολ στο 40′,στο 42′ και στο 44′.

Τέλος, στο 49′ η Δάφνη Αντωνιάδου με δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή πέτυχε ένα ακόμα όμορφο γκολ κάνοντας χατ τρικ και έτσι έκανε το 10-3,όπου ήταν το τελικό σκορ.

Με τις κίτρινες αγωνίστηκε πρώτη φορά η Ντορίτα Αϊδινή!

ΑΡΗΣ (Καλογεροπούλου): Κιουρτσή (τερματοφύλακας), Μαχαιρίδου, Κρομύδα, Αντωνιάδου, Γρηγοριάδου, Θεοδωράκη (39’Αϊδινή), Τσιάτσου, Γεωργαλά».