Βαριά ήττα της Κ19 του Άρη από τον Παναθηναϊκό

Με ήττα και μάλιστα βαριά συνέχισε στο πρωτάθλημα της Super League U19 ο Άρης, ο οποίος στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής ηττήθηκε με σκορ 4-1 από τον Παναθηναϊκό, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο “Γ. Καλαφάτης”.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σέχου μόλις στο 4ο λεπτό, με έξοχο πλασέ, ενώ ο Αθανασακόπουλος στο 30′ διαμόρφωσε το 2-0.

Στην επανάληψη το “τριφύλλι” μπήκε εξίσου δυνατά, θέλοντας να “καθαρίσει” το ματς, αλλά το τρίτο γκολ δεν ερχόταν, παρά τις αρκετές χαμένες προσπάθειες. Τελικά το 3-0 έγινε στο 89ο λεπτό με πλασέ του Καλομοίρη, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σέχου και πάλι πέτυχε το 4-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το μόνο που κατάφεραν οι “κίτρινοι” ήταν να μειώσουν σε 4-1 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.