Βαριά ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό (videos)

Χωρίς να συναντήσει καμία δυσκολία ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΠΑΟΚ με 87-63, πετυχαίνοντας την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του σε όλες τις διοργανώσεις.

Η αθηναϊκή ομάδα, μετά την πρώτη «άνευρη» περίοδο κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο παρκέ, έβγαλε πολλούς πρωταγωνιστές, και έκανε μια εξαιρετική συνολικά εμφάνιση, με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και στους 37 πόντους. Ο ΠΑΟΚ, που αγωνίστηκε χωρίς τον Τζέιλεν Ράιλι από την άλλη, κρατάει μόνο το πρώτο δεκάλεπτο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν και πάλι ο Ντουέιν Μπέικον. Ο Αμερικανός είχε 21 πόντους σε 20 λεπτά, στο ντεμπούτο του στην Basket League. Aπο κοντά και ο εξαιρετικός στο δεύτερο μέρος Πάρις Λι, με 14 πόντους, αλλά και ο Αρτούρας Γκουντάιτις, που έκανε νταμπλ-νταμπλ (10π., 11ρ.)

Από τον ΠΑΟΚ, ο Γιάνικ Φράνκε ξεχώρισε στο πρώτο ημίχρονο, όπου σκόραρε και τους 16 πόντους του, ενώ καλή εμφάνιση έκανε και ο Τζέιλεν Χαντς με 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 44-28, 74-41, 87-63