Βασικός ο Σενγκέργκης στην ήττα της Τρίγλιας – Αλλαγή ο Τσαγκαλίδης στη νίκη του Ολυμπιακού Β.

Για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε ο Παναγιώτης Τσαγκαλίδης στη νίκη με 2-0 του Ολυμπιακού Βόλου επί του Αλμωπού Αριδαίας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Football League.

Ο δανεικός από τον Άρη ποδοσφαιριστής πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 46ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Βουκελάτο. Μάλιστα, στο 53ο λεπτό ο Τσαγκαλίδης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα, ο Παπαδημητρίου σε πρώτο χρόνο δεν μπόρεσε να πλασάρει και ο Νικλητσιώτης από κοντά με πλασέ έγραψε το 2-0.

Ολυμπιακός Βόλου (Βούζας): Ξενοδόχοβ, Σκοπελίτης, Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Γκιοατά (50’ λ.τρ. Βασιλούδης), Νικλητσιώτης (62’ Ρόκας), Κόλα, Παπαδημητρίου (85’ Ερέρα), Κατσούκης (85’ Χολέβας), Βουκελάτος (46’ Τσαγκαλίδης).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Βενέτης, Κουρούπης, Μάνιος (65’ Λουσέρο), Ρογγότης, Μεντής (79’ Κιουλτζόπουλος), Αμαραντίδης (65’ Έππας), Γκέσιος (77΄Χαντζάρας), Μιγκέλ (79’ Λόμπα), Πέττας, Κολτσίδας.

Την ίδια ώρα, ο έτερος δανεικός του Άρη, Παναγιώτης Σενγκέρης αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο του εκτός έδρας αγώνα της Τρίγλιας απέναντι στην Καβάλα, με την ομάδα του να γνωρίζει την ήττα με 3-1.

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (53′ Κέρθι), Θωμαΐδης (85′ Γιαλαμούδης), Βαλαβανόπουλος (85′ Γεωργακόπουλος), Ορφανίδης (76′ Κολλάς), Αδαμάκης (85′ Βακιρτζής).

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκέργκης, Α. Παπαστεριανός, Σγούρης (62′ Τσακμάκης), Μ. Παπαστεριανός, Δόρης, Ζγκούρι (79′ Κεχαγιάς), Τότσκα (85′ Μπρίτο), Σαρβανίδης (79′ Καλαϊτζίδης), Ποζατζίδης (61′ Ευθυμιάδης).