ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Βελτιωμένες οι κορασίδες, παρά την ήττα

Νέα ήττα για τις κορασίδες του Άρη, που δεν τα κατάφεραν απέναντι στο προπαιδικό τμήμα του Κόσμου Νέων Μουδανιών, καθώς έχασαν με 4-0.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κορασίδες του ΑΡΗ εμφανίστηκαν αρκετά βελτιωμένες σε σχέση με τα δύο πρώτα παιχνίδια που έδωσαν, αλλά και πάλι δεν τα κατάφεραν και έτσι έχασαν από το προπαιδικό της ομάδας Κόσμος Νέων Μουδανιών 1 Χαλκιδικής με 4-0.

Στην αρχή του αγώνα, οι κίτρινες άντεξαν στην πίεση του αντιπάλου και στο 12′ της αναμέτρησης έχασαν μια ευκαιρία για γκολ με το σουτ της Μαρίας Θωμαδάκη, έξω από την μεγάλη περιοχή, να βγαίνει λίγο άουτ.

Στην συνέχεια του, μετά από λάθος στην άμυνα, δέχτηκαν γκολ από την ομάδα των Νέων Μουδανιών στο 15′ της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, προσπάθησαν να πιέσουν και άλλο τον αντίπαλο τους,αλλά 10 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δέχτηκαν και δεύτερο γκολ από την ομάδα των Νέων Μουδανιών (2-0).

Ο Άρης έχασε μια σημαντική ευκαιρία, όταν το σουτ που έκανε η Στέλλα Πολυχρονιάδου, έξω από την μεγάλη περιοχή, βγήκε ελάχιστα άουτ στην δεξιά πλευρά του τέρματος.

Στο 42′ τα Νέα Μουδανιά έκαναν το σκορ 3-0, για ν΄ ακολουθήσει λίγο αργότερα και το τέταρτο γκολ (4-0).

ΑΡΗΣ (Κολλήγα): Βήκα (τερματοφύλακας,αρχηγός), Γουναρίδου,