Βρήκε δίχτυα ο Άρης μετά από 317 λεπτά, σκόραρε σε τρίτο ματς στα έντεκα στη νέα χρονιά

Ξεχωριστά πανηγυρίστηκε το γκολ του Ντάνιελ Μαντσίνι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ατρόμητο.

Δεν ήταν ότι νικήθηκε μετά από έξι επεμβάσεις ο Γιαννιώτης και στην 12η τελική η άμυνα του Ατρόμητου, ούτε επειδή ήρθε μετά το δίνω-ξεδίνω του Ευαγγέλου στην ανατροπή του Ιτούρμπε.

Ήταν ένα γκολ που όχι απλά έλυσε τον “γόρδιο δεσμό”, αλλά ένα γκολ του Άρη μετά από 317 λεπτά, τρεις δηλαδή αγώνες (Βόλος, ΠΑΣ, ΠΑΟΚ) και 47 λεπτά στον τέταρτο χθεσινό!

Όπως και το γεγονός ότι σκόραρε μόλις σε τρίτο ματς στα έντεκα στη νέα χρονιά και το 2022, με οκτώ “λευκά” παιχνίδια.

Ο Άρης χθες επανέλαβε το περσινό 3-0 επί τους Ατρόμητου και πέτυχε τρία γκολ για δεύτερη φορά φέτος, πάλι με τον Ατρόμητο!