Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα του Άρη από τον ΑΟ Φλοίσβου

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Άρη ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΑΟ Φλοίσβου εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Pre League.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά, αποκτώντας μια διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος και κατέκτησαν το σετ με 25-15.

Στο δεύτερο σετ και οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ. Προς το τέλος του σετ ο Άρης ήταν μπροστά για τρεις πόντους (20-23), ωστόσο στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν την προσήλωσή τους με αποτέλεσμα ο ΑΟ Φλοίσβου να ισοφαρίσει και να κατακτήσει το δεύτερο σετ με 28-26.

Παρεμφερή εικόνα με το δεύτερο σετ είχε και το τρίτο, με τον Άρη να το θέλει για να επιστρέψει στο παιχνίδι και οι γηπεδούχοι για τη νίκη. Παρόλο που ο Άρης ήταν έναν πόντο μακριά από το σετ (22-24), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και τελικά το κατέκτησαν με 29-27.

Τα σετ: 3-0 (25-15, 28-26, 29-27).