Βόλεϊ Ανδρών: Ανατροπή και 3η σερί νίκη

Με νίκη προχώρησαν οι άνδρες στο βόλεϊ.

Πιο αναλυτικά…”Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ πέτυχε την 3η συνεχόμενη νίκη της στη Β’ Φάση της Pre League, κερδίζοντας την Κομοτηνή με 3-2 σετ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή για να φτάσει στη νίκη, αφού βρέθηκε να χάνει με 1-2 σετ.

Στο πρώτο σετ ο ΑΡΗΣ ήταν κυρίαρχος. Προηγήθηκε με 14-7 και 20-10 και κατάφερε να επικρατήσει με 25-15. Στο δεύτερο, οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με 14-12 αλλά η Κομοτηνή έκανε την ανατροπή και ισοφάρισε, με 21-25.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν και το τρίτο σετ. Παρότι ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε με 5-1, πέρασαν με 13-14 και 17-21, κάνοντας το 20-25 και το 1-2 στα σετ.

Το τέταρτο σετ ήταν «κλειστό» στο πρώτο μισό (9-9). Ο ΑΡΗΣ πήρε διαφορά τριών πόντων )14-11 και 18-15) και έφτασε στην επικράτηση με 25-19 και την ισοφάριση σε 2-2.

Στο τάι μπρέικ, μετά από ένα ισορροπημένο ξεκίνημα (4-4) ο ΑΡΗΣ, με όπλο το σερβίς του Μπρουνέτ, έκανε ένα καθοριστικό σερί 4-0 για το 8-4. Οι «κιτρινόμαυροι» κράτησαν τη διαφορά σ’ αυτά τα επίπεδα και έφτασαν στη νίκη με 15-10 και 3-2 σετ.

Τα σετ: 25-15, 21-25, 20-25, 15-10″.