Βόλεϊ Γυναικών: Νίκη για τον Άρη στην Πρέβεζα (0-3) και πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου

Η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Άρη κέρδισε στην Πρέβεζα τον τοπικό Φιλαθλητικό με 0-3 σετ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης του Κυπέλλου και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Γιάννη Τσαϊρέλη δε δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη – πρόκριση. Πήρε το πρώτο σετ με 19-25 και πολύ εύκολα το δεύτερο, με 10-25. Οι «κιτρινόμαυρες» δεν έδωσαν δικαίωμα στον αντίπαλο και κατακτώντας το τρίτο σετ με 17-25, πήραν τη νίκη, μαζί και την πρόκριση.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στην μνήμη του 19χρονου Άλκη Καμπανού, ο οποίος σαν σήμερα (01/02) δολοφονήθηκε.

Διαιτητές: Γεράνιος, Γκόλφης.

Τα σετ: 19-25, 10-25, 17-25

Φ.Γ.Σ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Σιούλα, Κούκα, Θεοδωράκη, Τοτσίδου, Τζαλαλή, Παρσίνα / Κοσμίδου (λ), Πατακιάρα (λ), Ζιώγου, Μητσοπούλου.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Γιάννης Τσαϊρέλης): Τάνη, Απλαδά, Μπέτσεβα, Τσούμπα, Καϊσέδο, Σίλβα / Κακουράτου (λ), Θεοδοσίου (λ), Πιτσιγκώνη, Λαμπριανίδου.