Βόλεϊ παμπαίδων: Ήττα του Άρη από τον ΠΟ Μουδανιών και τέταρτη θέση

Η ομάδα Βόλεϊ Παμπαίδων του Άρη ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον ΠΟ Μουδανιών και κατέλαβε την τέταρτη θέση στο πρωτάθλημα της ΕΠΕΣΘ.

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

“Στην αρχή του πρώτου σετ ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 6-9 και 8-13. Ο ΠΟ Μουδανιών με ένα σερί 5-0 πέρασε μπροστά με 17-16 και κατέκτησε το σετ με 25-17.

Ο ΠΟ Μουδανιών στο δεύτερο σετ ξεκίνησε δυνατά με 7-2 με τον ΑΡΗ να μειώνει σε 13-11 και να περνάει και μπροστά με 13-14. Οι “κιτρινόμαυροι” ενώ βρίσκονταν πισω με 18-17, με ένα εκπληκτικό σερί 8-0 ισοφάρισαν σε 1-1 σετ με  18-25.

Στο τρίτο οι δυο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ μέχρι περίπου τα μισά (12-10), αλλά τα Μουδανιά με πήραν σημαντικό προβάδισμα με 18-12. Οι “κιτρινόμαυροι” για ακόμη μια φορά δεν τα παράτησαν και μείωσαν τον πόντο με 20-19, ενώ πέρασαν και μπροστά με 22-23. Όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με τα Μουδανιά να παίρνουν το σετ με 26-24.

Παρεμφερής η εικόνα και στο τέταρτο σετ  με τα Μουδανιά να προηγούνται με 20-15 και τον ΑΡΗ να μειώνει σε 21-19. Τα Μουδανιά διατήρησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη με 25-19 και 3-1 σετ.

Τα σετ: 3-1 (25-17, 18-25, 26-24, 25-19)”.