Για έναν ακόμα τίτλο το «κιτρινόμαυρο» χόκεϊ!

Έτοιμη για τον σημερινό μεγάλο τελικό είναι η ομάδα χόκεϊ του Άρη, που στις 19:30 αντιμετωπίζει τους Χάσκις στο ΕΑΚ Ευόσμου, με στόχο να στεφθεί αυτή πρωταθλήτρια!

Υπενθυμίζεται ότι οι «κίτρινοι» είχαν νικήσει στους ημιτελικούς του Πανελληνίου Τουρνουά Inline Roller Hockey 2013-14 τον Πανσερραϊκό με 12-4 και τσέκαραν το εισιτήριο της πρόκρισής τους στον τελικό, ενώ οι Χάσκις, από την πλευρά τους, είχαν κερδίσει με 6-2 τον Ηρακλή.

Οι δύο σημερινοί φιναλίστ έχουν αναμετρηθεί άλλες δύο φορές φέτος, στο πλαίσιο της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Ο Άρης ηττήθηκε με 3-2 στο ματς του πρώτου γύρου, ενώ στη ρεβάνς νίκησε εύκολα τους Χάσκις με 9-2 και λόγω της καλύτερης διαφοράς τερμάτων ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι ο Άρης ήταν και ο τελευταίος πρωταθλητής το 2011, όταν και είχε κατακτήσει το κύπελλο στην Αθήνα, ενώ από τότε δεν διεξήχθη πρωτάθλημα.