Για το “τρίποντο” ο Άρης και την αναρρίχηση στην κορυφή

Με την εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής μεταξύ του Άρη και των Μακεδόνων στο κλειστό της Πυλαίας, ολοκληρώνεται το 2018 για την Volleyleague (20/12, 18.00). Υπενθυμίζουμε, ο αγώνας είχε αναβληθεί λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των «κιτρινόμαυρων».

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Η ομάδα του Τάκη Φλώρου έχει 17 βαθμούς και με τρίποντο θα «πιάσει» τη Θέτιδα στη τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως υπερτερεί στην ισοβαθμία λόγω της νίκης που πέτυχε κόντρα στην ομάδα της Βούλας με 3-0 σετ την 5η αγωνιστική. Ο Άρης προέρχεται από δύο σερί νίκες επί Μαρκόπουλου και Ηλυσιακού και θέλει να κλείσει τη χρονιά στη τετράδα του πρωταθλήματος.

Οι Μακεδόνες, θα δώσουν το δεύτερο παιχνίδι τους με τον Γιώργο Οικονομίδη στον πάγκο και θέλουν να κλείσουν το 2018 με θετική εμφάνιση και να προετοιμαστούν κατάλληλα στη περίοδο των γιορτών, για το δεύτερο μισό της Volleyleague.

Volleyleague Γυναικών – 7η αγωνιστική

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Πυλαίας 18.00: ΑΣ Άρης – ΑΣ Μακεδόνες

Διαιτητές: Δανιηλίδου, Ισκάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Κακάτσιου, Μαλακίδης, Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ.