Γκρεμίστηκε το δοκάρι και διεκόπη το ματς για 45’! (video)

Έγινε κι αυτό στην Αυστραλία! Ματς διεκόπη για 45 λεπτά επειδή ένας από τους ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων “γκρέμισε” το δοκάρι. (VIDEO)

Έχουμε δει ματς να διακόπτονται εξαιτίας ενός τραυματισμού ή λόγω καιρού ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Αυτό που συνέβη στο ματς Central Coast Mariners – Perth Glory στην Αυστραλία την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, η αλήθεια είναι πως δεν το είχαμε δει ξανά.

Ενώ το σκορ ήταν στο 0-1 και οι φιλοξενούμενοι έφευγαν στην επίθεση για δεύτερο γκολ, ο Τόμισλαβ Μρτσέλα έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, δεν κατάφερε όμως να “κόψει” ταχύτητα με αποτέλεσμα να μπει κι αυτός στα δίχτυα και να… λυγίσει το δοκάρι!

Το ματς διεκόπη μέχρι να αποκατασταθεί η ζημιά, κάτι που έγινε περίπου 45 λεπτά αργότερα και χρειάστηκε να επιστρατευθεί μια βοηθητική εστία προπόνησης με ροδάκια.