Γυναίκες: Πάλεψε ο Άρης, αποκλεισμός στο Κύπελλο

Ο Άρης πάλεψε απέναντι στην πιο έμπειρη και γεμάτη Ελευθερία Μοσχάτου, χάνοντας με 52-77 και έμεινε εκτός συνέχειας στο Κύπελλο.

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά, παίρνοντας προβάδισμα με 9-2 και 15-6 χάρη στα τρίποντα της Τσαλμπούρη. Οι φιλοξενούμενες ισορρόπησαν στη συνέχεια και στη δεύτερη περίοδο πέρασαν με 23-27, με τον Άρη να ισοφαριζει σε 28-28, όμως κάποια λάθη των «κιτρινόμαυρων» έφεραν το 30-34 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Μοσχάτο ξέφυγε με 34-53, με τον Άρη να αντιδράει και με όπλο την άμυνα να μειώνει σε 49-61. Εκεί όμως οι πιο έμπειρες φιλοξενούμενες έκαναν το 49-66 στο 36′ που έκρινε τον τελικό νικητή.

Δεκάλεπτα: 19-15, 30-34, 38-56, 52-77

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 3(1), Κυπριζλίδου 2, Τζημορώτα, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 10(3), Παπαϊωάννου 7, Παπαχρήστου, Βλάχου 5, Νταουντάκη, Εφραιμίδου, Μιχαηλίδου 18(2), Ρίμπα.

Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης): Δαμουλάκη 19(1), Λόρενς 15, Νάτσκου 3, Εϊβερι 5, Κοντογεώργου 1, Στεφανίδου, Θεοδωρομανωλάκη 16(3), Τζέιμς 8, Χάιντερ 10.