Γυναικείο βόλεϊ: Κάλεσμα στον κόσμο του Άρη για τον πρώτο εντός έδρας αγώνα (18.00)

Τον πρώτο του εντός έδρας αγώνα δίνει σήμερα το γυναικείο βόλεϊ του Άρη, με τους ιθύνοντες της ομάδας να απευθύνουν κάλεσμα στον κόσμο της ομάδας να δώσουν το «παρών» στο ΔΑΚ Πυλαίας και να στηρίξουν τις «κιτρινόμαυρες».

Αντίπαλος του Άρη είναι ο Αίας Ευόσμου για την 3η αγωνιστική της Volleyleague. Οι «κιτρινόμαυρες» μετά από δύο εκτός έδρας αγώνες σε Ρέντη και Σαντορίνη, δίνουν το πρώτο παιχνίδι για τη φετινή σεζόν στο ΔΑΚ Πυλαίας. Μετά την ήττα με 3-0 σετ από τον ΑΟ Θήρας, η ομάδα του Στέλιου Κουτουνίδη προετοιμάστηκε χωρίς προβλήματα τραυματισμών για άλλο ένα δύσκολο παιχνίδι, στο οποίος στόχος είναι η νίκη και η επιστροφή στις καλές εμφανίσεις.

Ο Αίαντας την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε δύσκολα στον πρωταθλητή Ολυμπιακό και όπως και πέρυσι, κατάφερε να του αποσπάσει σετ. Με εξαίρεση κάποιες ιώσεις που ταλαιπώρησαν την ομάδα του Ηλία Ζωλασταθιάδη την εβδομάδα που μας πέρασε, ο Αίαντας δεν έχει σοβαρότερα προβλήματα τραυματισμών.