Δεληζήσης: «Γεμάτο γήπεδο για εξτρά ώθηση και πρόκριση επί της Ξάνθης»

Ο Γιώργος Δεληζήσης αναφέρθηκε στον αυριανό αγώνα Κυπέλλου κόντρα στην Ξάνθη ζητώντας την συμπαράσταση του κόσμου για την πρόκριση στα προημιτελικά.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Αναλυτικά η δήλωση του αρχηγού του Άρη: «Ο αγώνας ρεβάνς με την Ξάνθη είναι πολύ σημαντικός. Έχουμε το προβάδισμα με το σκορ του πρώτου αγώνα, αλλά απομένουν ακόμη 90 λεπτά, στα οποία πρέπει να παλέψουμε σκληρά για να το υπερασπιστούμε και να πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμη.

Δεν πρέπει να έχουμε καθόλου στο μυαλό μας το 1-0 του πρώτου αγώνα. Πρέπει να παίξουμε σαν να είναι όλα στο μηδέν. Θέλει μεγάλη προσοχή και συγκέντρωση από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Χρειαζόμαστε αύριο και τη συμπαράσταση του κόσμου μας. Θέλουμε γεμάτο γήπεδο για να πάρουμε έξτρα ώθηση και μαζί να φτάσουμε στο στόχο μας, που είναι η πρόκριση.

Είμαι αισιόδοξος. Βρισκόμαστε σε καλή κατάσταση και με τη συμπαράσταση του κόσμου μας πιστεύω ότι αύριο το βράδυ θα κάνουμε το πρώτο βήμα που θέλουμε στο θεσμό του Κυπέλλου».