Δεν αγωνίστηκε ο Μπάσα στην ήττα της Αλβανίας από την Τουρκία…

Μετά τον Μιχάι Κόρχουτ που κατέγραψε 90λεπτο με την Ουγγαρία, ακολούθησε ο Μιτζέν Μπάσα που δεν έπαιξε στο χθεσινό, Αλβανία-Τουρκία 0-2.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

O διεθνής μέσος του Άρη, έμεινε στον πάγκο σε όλο τον αγώνα και δεν χρησιμοποιήθηκε λεπτό από τον προπονητή των γειτόνων, Κριστιάν Πανούτσι.

Το γκολ με το οποίο άνοιξαν το σκορ οι Τούρκοι ήρθε από τον Μπουράκ Γιλμάζ που σημείωσε το πρώτο του γκολ με την Εθνική ύστερα από 19 μήνες. Ένα κλέψιμο στο κέντρο, έφερε τον Γιλμάζ να συνεργάζεται με τον Τσενκ Τοσούν και να παίρνει την μπάλα για να τελειώσει τη φάση για το 0-1. Από μια πάσα του Εμρέ Μπελόζογλου, ο Τσαλχάνογλου εξαπέλυσε δεξί σουτ που εξοστρακίστηκε για να διαμορφωθεί το 0-2 στο 55’.

Η ενδεκάδα της Αλβανίας (4-4-2):  Μπερίσα (Αταλάντα), Χισάι (Νάπολι), Γκζιμσίτι (Αταλάντα), Βέσελι (Έμπολι), Ισμαϊλι (Χάιντουκ Σπλιτ), Μπάλιου (Μετς), Μεμουσάι (Πεσκάρα), Τσάκα (Βασιλεία), Αμπράσι (Φράιμπουργκ), Μπάλαϊ (Ακμάτ), Ουζούνι (Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ)