Δεν κέρδισε ούτε με Ντι Μαρία!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς σκορ με την Μπέρνλι στο “Τερφ Μουρ”, έτσι μετά από τρεις αγωνιστικές μετράει μόλις δύο βαθμούς.

Ο Λουί φαν Χάαλ ψάχνει ακόμη την πρώτη του νίκη στον πάγκο των “κόκκινων διαβόλων”, ενώ θυμίζουμε πως έχει αποτύχει σε 4 επίσημα ματς, καθώς μεσοβδόμαδα είχε αποκλειστεί η ManUtd από την Μίλτον Κέινς Ντονς με το βαρύ 4-0!

Ο Άνχελ ντι Μαρία έκανε ντεμπούτο παίζοντας 70 λεπτά χωρίς να εντυπωσιάσει, όπως άλλωστε γενικά η ομάδα του, η οποία ζήτησε πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή στο 87′.

Η Μπέρνλι είχε δοκάρι στα πρώτα λεπτά σε εκτέλεση φάουλ του Ντέιβιντ Τζόουνς, ενώ την σπουδαιότερη ευκαιρία της Γιουνάιτεντ την είχε ο Ρόμπιν φαν Πέρσι στο 15′, αλλά τον σταμάτησε ο Χίτον.

Πηγή: sport24.gr