Δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή και ηττήθηκαν οι Κορασίδες του Άρη

Πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα Κορασίδων του Άρη έφτασε μια ανάσα από τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ, αλλά τελικά λύγισε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Η ενημέρωση του Α.Σ. Άρη:

Η ομάδα Μπάσκετ Κορασίδων του ΑΡΗ γνώρισε δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο φάιναλ φορ της ΕΚΑΣΘ, από τον Π.Α.Ο.Κ. με 66-54.

Οι «κιτρινόμαυρες» πάλεψαν και γύρισαν το ματς στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως στην τέταρτη περίοδο δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Τρίτος και τελευταίος αγώνας για τον ΑΡΗ, στις 10/7 με τον Άτλα ΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 18-11, 36-24, 49-47, 66-54.

Π.Α.Ο.Κ. (Αγγελίδης-Κούναβος): Γρηγορίου, Μηνοβγίδου 6(2), Στεφανάκη 7(1), Τόλη 14, Παντώτη 17, Κεσίδου 11(1), Γιαννακάκη 11, Σούμπαση.

ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη-Συρόπουλος): Παρακεντέ 15, Βαλαβάνη 6, Αθανασίου 7, Καπουκρανίδου 2, Καλόγηρου 3(1), Παπαχρήστου 7, Ρίμπα 10(2), Σκανδαλάρη 2, Τόλιου 2.